شما اینجا هستید
پاسخگو » برزخ و قیامت

با سلام بنده در چند مورد سوال داشتم:
دوم اینکه در قیامت هم انسان میتوانددوستان و آشنایان و خانواده خود را ببیند-و چطور ممکن است که ما حتی از خانواده خود بخاطر ترس فرار کنیم و آیا در قیامت مسائلی همچون ازدواج وزادولد و تحصیل و… وجود دارد و اگر در این دنیابرای گناهان استغفار کنیم باز هم در قیامت مواخذه میشویم؟و اینکه می گویند در قیامت حتی زمین هم زنده است و بر اعمال انسان گواهی میدهد آیا زمین به سخن در می اید
پرسش ۱:برزخ و قيامت کبري شرح : اگر در برزخ زندگي وجود دارد، پس چطور انسان توانايي خطا و ثواب را ندارد و مختار نيست، زيرا زندگي وقتي معنا دارد که انسان داراي اختيار باشد ،وقتي ما در برزخ اختيار نداريم ،پس زندگي کردن هم بي معني مي باشد.
پاسخ: پرسشگر گرامي با سلام سپاس از ارتباط تان با اين مرکز.
عوالمي مانند برزخ براي ما تنها از دريچه نقل و کلام مرتبطان با وحي مانند انبيا و امامان عليهم السلام قابل دسترسي و شناختند . عملا عقل و استدلالات برهاني وتجربي و مانند آن چندان کارايي براي ادراک ويژگي هاي اين امور ندارند؛ به همين خاطر نبايد توقع داشته باشيم که همه جزييات و زواياي عالم برزخ و حيات آن براي ما روشن باشد .
اگر شناخت ما نسبت به حيات برزخي کامل شود، بسياري از اين گونه پرسش ها پاسخ دقيق خود را پيدا خواهد کرد. بايد مقداري در باره حيات برزخ توضيح داده شود. بر اساس آموزه‌هاي ديني، آدمي در فاصلة ميان مرگ و رستاخيز عمومي يک زندگاني محدود و موقتي دارد که برزخ و واسطه ميان حيات دنيا و حيات آخرت است.
ملاقات بستگان در دنيا كه امري روشن و بديهي است؛ اگر منظور ارتباط روح مرده با بستگان در دنيا است، اين امر ممكن و شدني است؛شخصي از امام موسي بن جعفر (ع) پرسيد: آيا اموات بعد از مرگ به ديدار بازماندگان خود مي‌آيند؟ حضرت فرمود:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -