شما اینجا هستید
پاسخگو » دست دادن

با سلام من حدودا ۹ماه است که ازدواج کرده ام ودر این مدت فهمیدم که همسرم با زن برادرهایش دست میدهد این قضیه به شدت مرا ناراحت کرد به طوری که زندگیمان تلخ وسیاه شد البته همسرم بسیار مرد خوبی است دیگر هم با زن داداشهایش دست نمیدهد ولی من هروقت یاد این قضیه میفتم حالم بد میشود من خودم هم گناهکارم ولی نسبت به همسرم حساسم زن داداشهایش آزادند سرشان جلو همه نه تنها همسر من لخت هست وهمه جوره آزادند الان هم که یادم اومد عصبانی شدم لطفا بگید چطوری خودمو آروم کنم؟؟؟
با سلام خدمت شما خانم محترم
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
توجه تان را به نكات زير جلب مي كنم:
۱٫ همين كه مي دانيد همسرتان مرد بسيار خوبي است، نكته بسيار مهمي است. بايد شكر گزار اين نعمت بزرگ باشيد.
۲٫ خود هم گفته ايد كه بعد از تذكر شما، ديگر به زن هاي برادرانش دست نمي دهد. همين كه به حرف شما گوش كرده، خيلي خوب است. از خطاهاي قبلي او بگذريد.
۳٫ زندگی زناشویی بایستی بر پایه مهر و محبت و تفاهم بنا نهاده شود. سوء ظن یا کنترل های افراطی برای همسر یکی از مهم ترین زمینه های از بین رفتن مهر و محبت به عنوان رکن اساسی حیات خانواده است.
۴٫ بايد از طريقه هاي غير مستقيم به زن برادرهاي شوهرتان تذكر بدهيد كه حجاب خود را در مقابل نامحرم رعايت كنند؛ مي توانيد براي اين كار از افراد ديگر، مخصوصا بزرگ ترها كمك بگيريد. هم چنين به صورت خيلي دوستانه و كاملا عاطفي به شوهر خود بگوييد كه از اينكه زن هاي برادران او حجاب خود را رعايت نمي كنند ناراحت هستيد.از او خواهش كنيد كه در جهت حل اين مسئله تلاش كند. اگر دوستانه از او بخواهيد، به حرف شما ترتيب اثر مي دهد.
۵٫از تند خویی، بدزبانی، درشت گفتاری، ترشرویی و سر سنگین بودن در برابر شوهرتان و خصوصا از سوء ظن‏هاى بى‏مورد اجتناب نمایید.
۶٫براى رسیدن به امنیت روانى و عاطفى در روابط زناشویى، داشتن صداقت، پذیرش، سعه صدر، انصاف و اعتماد متقابل را اصل اول قرار دهید.
۷٫ به هر طریق ممکن رفتارهاى مطلوب همسرتان را مورد توجه و تایید قرار دهید؛ به گونه‏اى که همسرتان بفهمد برایش ارزش قائل هستید.
۸٫اينكه آن خانم ها حجاب شان را رعايت نمي كنند، ربطي به شوهر شما ندارد. نبايد او را مقصر بدانيد، و زندگي خودتان را تلخ كنيد، ولي با صميميت و دوستي در صدد حل آن باشيد.
۹٫ هنگامي كه عصباني مي شويد، در خودتان يك تغيير حالت فيزيكي ايجاد كنيد،مثلا مقداري قدم بزنيد.سعي كنيد كه در آن لحظات تصميم نگيريد. اگر آب در دسترس شماست،مقداري آب خنك ميل كنيد. دست و صورت خود را با آب شستشو دهيد.
چند لحظه دراز بكشيد . چشمان خود را ببنديد. همه ماهيچه هاي خود را شل كنيد تا آرامش عضلاني پيدا كنيد. فكر خود را از آنچه موجب عصبانيت شما شده است، منصرف كنيد و بر عضلات بدن خود تمركز يابيد.
۱۰٫ به خودتان تلقين كنيد كه اتفاق خاصي نيفتاده. مگر آسمان به زمين آمده است؟
۱۱٫ ذكر « لا حول و لا قوة الا بالله » را زياد بر زبان جاري سازيد. سوره «و العصر» را زياد بخوانيد. تكرار اذكار «استغفر الله ربي و اتوب اليه» و «اعوذ بالله من الشيطان الرجيم» نيز مفيد است.
۱۲٫ به نظرات و عقائد ديگران احترام بگذاريد.محترمانه با آن ها رفتار كنيد.
موفق و مؤيد باشيد.

لینک منبع: http://www.pasokhgoo.ir/node/21912

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -