شما اینجا هستید
پاسخگو » قضاوت درست

با سلام. پسری ۱۷ ساله را میشناسم.از همان ابتدا به کارهای مذهبی علاقه مند بود.اما در دوران راهنمایی دچار اشتباهاتی از جمله لواط شده بود.هیچ گاه استمناء نداشت.به دوران دبیرستان آمد و بعد ۲ روز از ماه مبارک رمضان همین امسال در ۴ روز مکرربا یکی از بهترین دوستانش ۸ یا بیشتر در خانه شان لواط داشت ، توبه میکنه بزاره کنار.اما نماز و ورزه هاش میگرفته و الان دیگه نفرت داره. همیشه دوست داشت این جریان ها رو بزاره کنار و الان ۳ -۴ ماهی میشه که دیگه انجام نداده و خداخدا میکنه دیگه تکرار نکنه.راهنماییش کنید وضع حالش!
با سلام و تشكر از ارتباط شما با مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
مرجع: آیت ا… خامنه ای
برادر گرامی! طبق نامه های ارسالی از طرف شما، حدس زدیم که این شخصی که از طرف او سوال می کنید، از دوستان و نزدیکان شماست، لذا این جواب را خطاب به ایشان نوشته ایم. این نامه را (در صورتی که ایشان مطلع هستند که شما در جریان این مساله هستید و مفسده ای برای شما ندارد و در غیر این صورت صرفا جهت اطلاع شما است)به ایشان نشان دهید تا مطالعه کنند.
احساس خجلت، شرمندگی و عذاب وجدان در برابر خداوند نسبت به پیشینه های سوء خود از بهترین حالات روحی و معنوی و زمینه‏ ساز توبه و جلب رحمت و عنایت پروردگار است. در عین حال خوف و اندوه هرگز نباید به گونه ‏ای باشد که انسان را مایوس و ناامید سازد. چه اینکه، یأس و ناامیدی گناهی کبیره و دامی ابلیسی و حتی از بزرگ ترین گناهان است.
کسی که این عمل زشت را انجام داده، باید از روی خلوص توبه کند و از خداوند آمرزش بخواهد و از کردار ناشایست خویش پشیمان شود و تصمیم بگیرد که برای همیشه آن را ترک کند. کسی که این کار را انجام داده است، نباید خود را مستحق اعدام بداند و لازم نیست نزد حاکم شرع برود و اعتراف کند. همین که در پیشگاه خداوند توبه کند، خداوند او را می‏آمرزد. و به هیچ عنوان نباید اعتراف به گناه نزد کسی داشته باشد.
در روایتی از پیغمبر اکرم داریم که فرمود( التائب من الذنب کمن لا ذنب له)کسی که توبه از گناه کرده مثل کسی است که گناهی نکرده است. توبه کننده، محبوب خداست قرآن کریم فرموده: «

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -