شما اینجا هستید
پاسخگو » آب اضافه در وضو

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباطتان با مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
در حین وضو گرفتن وقتی آب به اندازه کافی رو عضو وضو می ریزم شیر آب رو می بندم و در حین شستن اون قسمت مثلاٌ دست راست هستم که چند قطره ای از باقیمانده آب در لوله روی دست راستم که در حین وضو هست ریخته میشه آیا باید وضو گرفتن رو از نو شروع کنم؟آیا این اسراف نیست؟
و اگر وضو را با همان چند قطره ناخواسته ادامه بدهم وضویم باطل است؟
اگر قطرات آب غیر وضو پیش از تمام شدن وضو روی دست بریزد اشکال ندارد، اما اگر بعد از شستن دست چپ و پیش از انجام مسح آب خارج از آب وضو روی کف دست ها بریزید مسح کشیدن با آن آب باطل است باید با قسمتی از کف دست که آب خارج از وضو نرسیده است مسح بکشید.
اگر بعد از شستن دست چپ قطرات آب خارج از وضو در کف دست بریزد و طور باشد که مسح کشیدن با آب خارج از آب وضو صورت بگیرد وضو باطل است و باید از اول وضو گرفته شود.
۲- مصرف آب برای وضو گرفتن به مقداری که با آن وضو انجام شود اسراف نیست، با کمتر از یک لیتر آب هم می شود وضو گرفت و برای انکه دوباره وضو نگیرد تا اب مصرف نشود باید مواظب باشید که آب خارج از وضو روی کف دستها نریزد.
۳- اگر پیش از تمام شدن شستن دست چپ، شیر آب را ببندید و آب از سر شیر، در کف دست بریزید به نیت آب وضو روی دست چپ بکشید وضو صحیح است.(۱)
۱٫ سؤال تلفنی (۷۷۴۱۴۱۵-۰۲۵۱) ازدفتر آیت الله سیستانی.

لینک منبع: http://www.pasokhgoo.ir/node/59707

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط