شما اینجا هستید
پاسخگو » قضاوت درست ۲

۹ا سلام.جوانی ۲۳ ساله را میشناسم تا ۵ دبستان چندتایی لواط داشت و در ادامه نفرت پیدا کرد.در سال ۱۳۸۶ با یک دختر هم روابطی داشت ۳ شبانه روز اما بعد از آن به زشتی کار خود پی بردو همه چیز را گذاشت کنار.در سال۹۰ عازم مکه شد و خلاصه تغییر کرد.از بچکی اعتقادات بالایی داشت و از بعد آن سفر بیشتر شد و الان با وجود پیش آمدن موقعیت های دوباره از تکرار گناه جلوگیری میکند.وضع حالش چگونه است؟
با سلام و تشكر از ارتباط شما با مركز ملي پاسخگويي به سوالات ديني
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
مرجع:آیت ا… خامنه ای
برادر گرامی! اگر از طرف دوستتان این سوال را مطرح می کنید، و او می داند که شما از این برنامه هایش مطلع هستید، این نامه را به او دهید تا جواب را مطالعه کند و اگر اطلاعی ندارد به او چیزی نگویید:(این جواب خطاب به ایشان است.)
در ابتدا زیارت خانه خدا و نورانی شدن چشمتان به قبور أئمه بقیع را به شما تبریک می گوییم. ان شاء الله حجتان مقبول و سعیتان مشکور باشد. از اینکه از گناهان قبلی خود دست شسته اید و در سفر حج با خدای خود معامله کرده اید تا دیگر مرتکب گناه نشوید، مایه خرسندی است. حال كه از اين اماكن متبركه بهره لازم را برديد، بهترين كار اين است كه خود را از لحاظ روحي و جسمي پاك نگه داشته و به تعهدی که با خدای متعال و أهلبیتش(ع) بستید، پایبند باشید.
در هر حال شما که جوان هستيد، باید برای خود چاره ای بیندیشند که آیا خویش را تسلیم گناه با همه عواقب و دور شدن از رحمت الهی کنید، یا این که زمینه و شرایط ازدواج را فراهم آورید، در صورت اضطرار راه هایی را برای کنترل و کم شدن شهوت طی کنید. بدانید تسهیل کنترل غریزة جنسی در گرو اموری است:
۱- طرد افکار شیطانی: مشکل ترین مرحلة رویارویی با انحراف جنسی، پاک سازی اندیشه و پرهیز از افکارشهوانی است.
۲ـ پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، تفریح، مسافرت و غیره.
۳ـ کنترل چشم: نگاه راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. برای مهار غریزة جنسی باید از دیدن آن چه که میل جنسی را تحریک می کند، خودداری کرد. خدای متعال در قرآن کریم می فرماید:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط