شما اینجا هستید
پاسخگو » بارداری

با سلام و خسته نباشید. آیا در احادیث و روایات دین ما آمده است که خانم های باردار به قبرستان نروند؟ یعنی بارداری مانع از رفتن به سر قبر فامیل یا شهدای غزیز ما می شود ؟ سوال دیگرم در همین مورد ولی برای کسانی است که تازه عقد کرده اند ؟با تشکر
در روایات به چنین مساله ای اشاره نشده است. ولی نهی از رفتن به قبرستان برای زنان باردار از آن جهت است که داشتن آرامش روحی و معنوی مادر در دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توصیه هایی که به مادران باردار در این زمینه شده، حاکی از تاثیر هیجانات شدید،فکر و خیال زیاد،اندوه و افکار تیره بر روی جان و روان کودک است. لذا رفتن مادران باردار به قبرستان یا جاهای تاریک نهی شده است.زیرا جنین تحت تاثیر محیط اطرافش می باشد و نزدیک ترین محیط به او مادر است و همچنین مادری که در این دوران گرفتار ناراحتی های روانی و عوارض عصبی بوده نوزادش با مادری که حالت عادی داشته از حیث هوش و استعداد تفاوت خواهد داشت.
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
البته در توصیه هایی که به صورت کلی به زنان باردار شده به فکر خدا بودن و رفتن به زیارت را ذکر کرده اند.(۱)
بنابراین متخصصین زنان و کودکان توصیه هایی به مادران باردار در دوران حاملگی دارند برای رشد بهتر کودک از حیث فکری و روحی و جسمی و از آن جهت که رفتن به قبرستان شاید موجب غم و اندوه و ناراحتی برای مادر بارداری شود و روی جنین اثر بگذارد (همانگونه که توصیه هایی در زمینه تغذیه و امثال آن می کنند) توصیه کردند چنین جاهایی نرود اما اگر مادری بر اثر رفتن به قبرستان و زیارت قبور مومنین و اقوام مخصوصا شهدا آرامش روحی پیدا می کند و افسرده نمی شود، مانعی برای رفتن او به قبرستان وجود ندارد.
۱٫ با استفاده از کتاب: سیما میخبر، ریحانه بهشتی یا فرزند صالح،انتشارات نور الزهرا،ص ۷۹٫

لینک منبع: http://www.pasokhgoo.ir/node/59739

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط