شما اینجا هستید
پاسخگو » باسلام : من و نامزدم عقد دائم هستيم و نامزدم ميخواهد تا روز عروسي باكره باقي بماند. معاشقه و بوسه و نوازش را تا چه حد و چگونه بايد پيش برد؟

يکي از دوره‌هاي زندگي که شيريني خاص و ماندگاري ويژه‌اي دارد دوران نامزدي است. اگر با اين مقطع از زندگي، با ظرافت و منطقي برخورد شود و به وظايف ويژه آن عمل گردد، نقش قابل توجهي در بالندگي، پُرباري و استحکام دوره‌هاي بعدي زندگي خواهد داشت.
با توجه به عدم امکان پاسخگویی در بخش نظرات لطفا سوالات خود را در سامانه «
اقوام مختلف در اين فاصله (بين عقد و عروسي) عادات و رسوم مختلفي دارند. رسم بعضي طوائف چنين است که در اين فاصله زن و شوهر از ارتباط و ملاقات با يکديگر، حتي شديدتر از سابق، محروم مي‌باشند و تا شب عروسي يکديگر را نخواهند ديد. اما در بين اغلب مردم مرسوم است که دختر و پسر، در فاصلة بين عقد و عروسي، کم يا بيش ارتباطي برقرار مي‌سازند. هر هفته يا پانزده شب يک مرتبه، يا کمتر يا بيشتر، داماد به منزل عروس مي‌رود و شبي را در آنجا توقف مي‌نمايد. گاهي هم خانواده داماد عروس را به منزل دعوت مي‌کنند و يک روز يا چند روز از او پذيرايي مي‌نمايند. اين رسم و اين برنامه به نظر منطقي و درست است. زيرا بهتر است زن و شوهر قبل از عروسي بيشتر يکديگر را بشناسند و با اخلاق و روحيات همديگر آشنا شوند و براي تأسيس کانون گرم خانوادگي آماده‌تر گردند. اين درست نيست که يک دختر و پسر بي‌تجربه و ناآگاه، و بدون اندک آشنايي قبلي، شب عروسي يکديگر را ملاقات کنند و در چنين وضع مبهم و تاريکي زندگي را آغاز نمايند.
توصية ما اين است که پسر و دختر در زمان بين عقد و عروسي ارتباط و ملاقات داشته باشند، هم از تمتعات مشروع برخوردار گردند و هم به افکار و روحيات واخلاق يکديگر آشنا شوند و خود را براي آغاز زندگي زناشويي آماده سازند. البته ارتباط جنسي کامل را به شب عروسي موکول نمايند. بنابراین در معاشقه و مقدمات امور جنسی کاملا راحت باشید و به خود سخت نگیرید. به‌ هر حال فاصله بين عقد و عروسي دوران بسيار مهم و شيرين و سرنوشت‌سازي است، خاطرات آن زمان غالباً فراموش نمي‌شود، و به قول مردم، يک روز نامزدي بهتر از يکسال دوران بعد عروسي است.
لطفا در ادامه به چند نکته توجه فرمایید
۱٫زياده‌روي در رفت و آمدها: رابطة دختر و پسر و خانواده‌هايشان در اين دوران، بايد گرم و صميمي باشد؛ اما به افراط و زياده‌روي کشيده نشود. «اعتدال» در هر کاري پسنديده است و «افراط» ناپسند. اگر رفت و آمدها و مهماني‌ها زياد شود، دو طرف خسته مي‌شوند و اين خستگي به محبت‌ها لطمه مي‌زند؛ به‌خصوص اگر اين دوران، طولاني بشود. بسيار پيش مي‌آيد که جوانان مي‌پرسند: «در دوران نامزدي و فاصلة بين عقد و عروسي، چقدر بايد رفت و آمد کرد؟ چند روز يکبار؟ هر هفته چند بار؟…» در جواب مي‌گوئيم: اندازة معين و استانداردي ندارد، بلکه بايد ببينيد زمينه چقدر مهيا است و پذيرش چه اندازه مي‌باشد. نه آن قدر کم که دلسردي بياورد و نه آنقدر زياد که خستگي‌آور شود. نه تکبر و سرسنگيني و بي‌اعتنايي و نه زياده‌روي و سبک کردن خود و به زحمت انداختن ديگران. «اندازه نگه دار که اندازه نکوست».
۲٫زن و شوهر بايد در معاشرت‌ها، وقار و متانت خويش را نگهدارند، و از شوخي‌ها و حرکات سبک و زشت اجتناب نمايند. ادب و احترام را رعايت کنند و کاري نکنند رويشان بر يکديگر باز و حريم ادب شکسته شود.
۳٫همچنين بر عروس و داماد لازم است که حريم عفّت و حيا را رعايت کنند؛ بخصوص در خانواده‌هايي که دختر و پسرهاي ديگري نيز وجود دارند. بي‌پروايي نسبت به حريم حيا و عفّت، باعث بي‌حرمتي عروس و داماد نزد والدين و موجب انحراف و گمراهي ديگر دختران و پسران خانوده خواهد شد.
نکاتی در زمینه معاشقه
۱٫مردان برخلاف زنان تمايل جدّي به آميزش فيزيکي دارند و بيشتر مقاربت­گرا هستند. مردان آميزش جنسي را در دخول خلاصه کرده و تمايل زيادي به آن دارند. در حالي که زنان به نزديکي­هاي احساسي و عاطفي و معاشقه، بيش از دخول اهميت مي­دهند و دوست دارند از طريق پيشنوازي و معاشقه و هم­ آغوشي خود را ارضاء کنند. زنان مسايل عاطفي و احساسي را بر مسايل جنسي مقدم مي­دارند.
۲٫به دليل تفاوت­هاي آشکار در قواي بيناي و شنوايي زنان با مردان، زنان بيشتر از طريق شنيدن تحريک مي­شوند و مردان بيشتر از طريق ديدن. البته معناي اين سخن اين نيست که مردان نظافت نداشته باشند و يا زنان اظها محبت کلامي نکنند. بلکه معنايش اين است که مردان سعي کنند با کلمات جذاب، دلنشين، تحريک­کننده و عاشقانه، همسران خود را آماده کنند و زنان نيز از آرايش و بزک کردن دريغ ننمايند.
۳٫زن و شوهر باید همديگر را بغل ­کنند و تماس بدني با يکديگر پيدا ­کنند، با این کار علاوه بر اينکه احساس الفت و دوستي بيشتر مي­نمايند، تحريک جنسي نيز مي­شوند. اين موضوع براي زنان از اهميت بيشتري برخوردار است. زيرا خانم­ها عاطفي­تر و نياز به محبوب بودن در آنان بيشتر است.
۴٫تفاوت در مواضع تحريک: همانطور که مي­دانيد زنان با مردان از لحاظ برخي اندام­ها و ويژگي­هاي جنسي و فيزيولوژيکي، تفاوت­هايي دارند. نقاط اروتيکي و تحريک­زاي جنسي در زنان در بخش­هاي وسيعي از بدنشان پراکنده شده است. آگاهي از مواضع تحريک­زاي زن و مرد، در پايداري و جذابيت روابط بسيار مؤثر است. تحريک فيزيکي و لمس قسمت تحتاني و تناسلي زن، تأثير بسزايي در تحريک جنسي او دارد. در آغوش گرفتن، بوسه، لمس کردن و مالش سينه‌هاي زن حساسيت بيشتر و تحريک بيشتر ايجاد مي­کند، مکيدن و بوسه کردن لاله گوش و گردن و شانه زن، در تحريک او بسيار مؤثر است.
۵٫با وجود اینکه نزدیکی و عمل کامل جنسی از حقوق زن و شوهر است. اما لازم است مرد تا زمان ازدواج صبر کند. رعایت این مسأله به نفع هر دو طرف است؛ زیرا اگر در دوردان عقد، کار به جدایی کشید، پسر باید مهر را به طور کامل بپردازد و دختر نیز چون دوشیزه نیست، فرصت های زیادی را برای ازدواج بعدی از دست می دهد و در موضع تهمت نیز قرار خواهد گرفت؛ زیرا دیگران ممکن است چنین برداشت کنندکه علت جدایی او، مشکلی در وضعیت دوشیزگی او بوده است.
۶٫در صورتی که تحمل مرد کم شد، باید هر چه سریعتر به فکر مراسم عروسی باشید. زیرا خودداری بیش از حد مرد می تواند، موجب سردی روابط شود. البته بسیار مهم است که زن در صورت مواجه با درخواست مرد، از طریق مالش، یا تحریک جنسی با اعضای بدن (غیر از آلت تناسلی) مرد خود را ارضاء جنسی کند.

لینک منبع: http://www.pasokhgoo.ir/node/59823

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط