شما اینجا هستید
بین الملل » اوکیناوایی ها علیه پایگاه نظامی آمریکا تظاهرات کردند


به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، شمار تظاهر کنندگان در اعتراض به این برنامه ارتش آمریکا در اوکیناوا در روزهای اخیر به ۱۰ هزار نفر رسیده است.
مردم اوکیناوا در جریان راهپیمایی اعتراض آمیز این هفته خود بار دیگر شعارهایی ضد آمریکا دادند و افزودند که نظامیان آمریکایی هم این منطقه را به خطر انداخته اند و هم به طور دایم مرتکب جرم و جنایت می شوند.
ماه گذشته میلادی ۷۰ درصد از رای دهندگان این منطقه در یک همه پرسی نمادین اعلام کردند که خواستار برچیدن پایگاه نظامی آمریکا و خروج نظامیان آمریکایی از کشورشان هستند اما دولت مرکزی ژاپن و آمریکا کماکان اصرار می ورزند که تسلیم این فشارها نخواهند شد.
سال ها است که برنامه انتقال پایگاه آمریکایی از منطقه فوتنما اوکیناوا که منطقه ای با جمعیت زیاد است به نواحی شمالی کم جمعیت به دلیل همین اعتراضات نافرجام مانده است.
در تظاهرات های گذشته، مردم در سطح منطقه از جمله در مقابل محلی که قرار است پایگاه نظامی آمریکا به آن منتقل شود، پلاکارت ها و نوشته هایی در دست گرفته و ضد این برنامه به دولت های آمریکا و ژاپن هشدار دادند.
پایگاه جدید آمریکا به نام هنوکو هنوز در حال ساخت است اما مخالفان می گویند که زمان گشودن یک جبهه جدید علیه آمریکا و ساخت این پایگاه جدید فرا رسیده است و به چنین کاری اجازه داده نخواهد شد.
در اعتراضات این هفته مردم معترض سیاست های شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و دولت مرکزی در موافقت با این جابجایی را مورد انتقاد قرار دادند.
تظاهر کنندگان گفته اند که اعتراضات تا زمانی که طرح ساخت و ساز و جابجایی متوقف نشده باشد، ادامه خواهد یافت.
بسیاری از معترضان در ماه های اخیر بارها مبادی ورودی به سمت پایگاه جدید را مسدود کرده و اجازه ساخت و ساز و تکمیل پایگاه را نداده اند.
از سال ۲۰۱۴ میلادی که مساله انتقال پایگاه جدیت گرفت مردم بارها و بارها در این منطقه دست به اعتراضات گسترده زده و خواستار خروج نظامیان آمریکایی از کل ژاپن شده اند.
آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

انتهای پیام /*لینک منبع

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -