شما اینجا هستید
بین الملل » مون از جدیت خود برای دیدار با کیم خبر داد


به گزارش خبرگزاری رویترز، مون که پنجشنبه برای گفت وگو با ‘دونالد ترامپ’ و نجات روند مذاکرات آمریکا و کره شمالی به واشنگتن رفت و با دستانی خالی بازگشت، امروز(دوشنبه) در نشستی با وزیران کابینه خود گفت: اکنون زمان آن است که با جدیت به فکر تدارکات باشیم. به محض آنکه کره شمالی آماده باشد، صرفنظر از مکان یا شکل ملاقات، مایل به دیدار با کیم هستم.
کیم روز جمعه از آمادگی اش برای دیداری دیگر با ترامپ در صورت تغییر محاسبات آمریکا و برخوردی مناسب با کره شمالی خبر داد.
کیم همچنین از اینکه مون در نقش میانجی به واشنگتن رفت تا با هدف نجات مذاکرات آمریکا و کره شمالی، توافقنامه ای مورد قبول طرفین را ارایه کند، انتقاد کرد و گفت، او نباید به عنوان میانجی و مصلح بین کره شمالی و آمریکا عمل می کرد.
با این حال، کیم گفت، در صورتی که سئول صداقت خود را با عمل و نه حرف نشان دهد، همچنان به بهبود رابطه با کره جنوبی متعهد است.
مون در اولین سخنانش پس از اظهارات روز جمعه کیم، ضمن استقبال از سخنان رهبر کره شمالی، گفت، این سخنان نشان دهنده تعهد قاطعانه او در قبال خلع سلاح هسته ای و ازسرگیری مذاکرات است.
ترامپ که نشست هایش در سنگاپور و هانوی ویتنام با کیم درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی به نتیجه خاصی منتهی نشد، در دیدار پنجشنبه با مون تاکید کرد، مایل به دیداری دیگر با کیم است اما، تا زمانی که پیونگ یانگ اقدامی قاطعانه و هدفمند در قبال برنامه هسته ای اش انجام ندهد، تحریم ها علیه این کشور لغو نخواهد شد.
آساق**۱۰۸۸**۱۶۶۳**

انتهای پیام /*لینک منبع

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -