شما اینجا هستید
اقتصادی » برداشت گندم در مناطق جنوبی و غربی خوزستان شروع شد


به گزارش ایرنا ، عملیات برداشت گندم با تاخیر ۲ هفته ای در خرمشهر و سوسنگرد که جزو مناطق گرمسیری خوزستان محسوب می شوند با ورود کمباین های غیربومی شروع شده و به تدریج به دیگر مناطق خوزستان کشیده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور به خبرنگار ایرنا گفت:۹۱ مرکز وابسته به تعاونی های روستایی و غله ، برای خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان خوزستانی درنظر گرفته شده است.
خدارحم امیری‌زاده افزود: براساس مصوبه شورای اقتصاد ، هرکیلوگرم گندم معمولی ۱۷هزار و دروم ۱۷هزار و ۷۰۰ریال به صورت تضمینی خریداری خواهد شد.
قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی گذشته ۱۳هزار ریال بود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی خوزستان نیز به ایرنا گفت:در سال زراعی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ حدود۵۴۰ هزار هکتاردر ۲۷ شهرستان خوزستان زیر کشت گندم قرار گرفت که به دلیل بروز سیلاب و آبگرفتگی ۱۵۸هزار هکتار آسیب دید و ۳۴ هزار هکتار نیز دچار خوابیدگی شد.
محمد قاسمی نژاد افزود: تا پیش از بروز سیلاب پیش بینی می شد در سال زراعی جاری حدود ۲ میلیون تن گندم برداشت شود ولی به دلیل سیلاب و آبگرفتگی مزارع گندم ، تولید گندم خوزستان امسال به یک میلیون و ۲۵۰هزار تن خواهد رسید که از این میزان بیش از ۸۵درصد به صورت تضمینی خریداری می شود.
طبق برنامه ، برداشت گندم در خوزستان تا اواخر خرداد ادامه می یابد.
گندم تولیدی خوزستان به لحاظ کیفیت بهترین گندم کشور محسوب می شود.
پارسال حدود یک میلیون و ۱۳۰هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خوزستانی به صورت تضمینی خریداری شد.
بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خوزستان سیلاب اخیر ۳۹هزار و ۶۷۰میلیارد ریال به بخش کشاورزی خوزستان خسارت وارده شده که این رقم غیر از خسارات وارده به واحدهای نیشکری خوزستان است.
۶۰۶۵/ ۶۰۳۷

انتهای پیام /*لینک منبع

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -