شما اینجا هستید
بین الملل » جشن نیمه شعبان در کره جنوبی برگزار شد


به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سئول، این آیین شنبه شب و با حضور ‘سعید بادامچی شبستری’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی، دانشجویان، دیپلمات ها و کارکنان سفارت و خانواده های آنها برگزار شد.
رایزن سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی در این مراسم در سخنانی به وظیفه شیعیان در دوره غیبت اشاره کرد و گفت: از جمله مهمترین وظایف آنها پاسخ گفتن به ندای «هل من ناصر ینصرنی و هل من معین یعیننی» امام زمان (عج) است که اگر شیعیان گوش شنوا داشته باشند طنین این درخواست یاری امام را خواهند شنید.
‘فرجاد امین’ با اشاره به ضرورت فراهم کردن شرایط برای ظهور امام زمان (عج) گفت: انتظار فرج از آن نوع از انتظارها نیست که ما دست روی دست بگذاریم و تماشا کنیم تا آن حضرت ظهور کنند بلکه نیاز به اقدام از جانب ما دارد.
وی از انجام کار مردم و باز کردن گره مشکلات مردم به عنوان یکی از وظایف شیعیان نام برد و گفت: در مقابل مجموعه ای از گناهان که خداوند نیز ما را از انجام آنها نهی کرده است از رفتارهای ناپسند از نگاه امام زمان (عج) هستند.
‘امین’ یکی از راه های ایجاد رابطه عاطفی بین افراد و امام زمان (عج) را شریک کردن آن حضرت در کارهای روزمره عنوان کرد و گفت: باید در کارهای خیر، امام را با خودمان شریک کنیم تا هم عمل ما جنبه روحانی پیدا کند و هم شراکت امام زمان(عج) باعث برکت شود.
رایزن سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی گفت: انقلاب اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته زیر سایه امام زمان (عج) به خوبی حفظ شده است.
اجرای برنامه ها و مسابقه های شاد با مشارکت ایرانیان مقیم کره جنوبی از دیگر بخش های این مراسم بود.
بخش پایانی مراسم نیمه شعبان نیز به پذیرایی از مهمانان اختصاص داشت.
**آساق**۱۹۰۴**

انتهای پیام /*لینک منبع

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط