شما اینجا هستید
فرهنگی » نمایشگاه بازآفرینی اجسام دور ریز در آستارا دایر شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا عصر پنجشنبه در بازدید از این نمایشگاه یک روزه در ساحل مخیری آستارا گفت: این گونه نمایشگاه‌ها در فرهنگ سازی برای صیانت از طبیعت بسیار مؤثر است و باعث ایجاد حساسیت در افراد برای احیای محیط زیست می‌شود.

مصطفی فلاح افزود: این نمایشگاه با همکاری آموزشگاه هنرهای تجسمی رنگین کمان بر پا شد و در آن کیف، اسباب بازی کودکان، گلدان و لباس با استفاده از مواد دور ریز تولید و عرضه شده است.

وی در خصوص تفاوت بازیافت و بازآفرینی بیان کرد: در بازیافت، مواد قابل استفاده طی فرآیندی در کارخانه ها استخراج و دوباره استفاده می شوند اما در بازآفرینی، مواد قابل استفاده بدون تغییر یا با اندک تغییری به محصول جدید تبدیل می‌شوند.

فلاح ادامه داد: بازآفرینی، هزینه‌های بازیافت را کم و فرآیند آن را کوتاه می‌کند و هر شهروند در خانه خود می‌تواند یک بازآفرین خلاق باشد و تولید کم زباله، پرهیز از خریدهای غیرضروری و استفاده از مواد دور ریز برای بازآفرینی باید مورد توجه خانواده ها قرار گیرد.

سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست آستارا گفت: با تزئین و استفاده دوباره از ظروف پلاستیکی به عنوان گلدان، سطل آشغال و جعبه و استفاده مجدد از لباس‌های کهنه به عنوان دستمال، کیف و پادری می‌توان به یاری محیط زیست شتافت.

وی اظهار کرد: ظروف یکبار مصرف زیادی در طبیعت به چشم می‌خورد و متأسفانه تجزیه زباله پلاستیکی در خاک، بین ۵۰۰ تا یک هزار سال طول می‌کشد و همکاری دوستداران طبیعت در پاکسازی محیط زیست ضروری است.

برگزاری مسابقه نقاشی محیط زیست و تقدیر از برگزیدگان آن از بخش‌های جانبی این نمایشگاه بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و جاذبه‌های متنوع گردشگری در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است و روزانه ۱۰۰ تن زباله در آن تولید می‌شود.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴/‏۲۰۰۷

[ad_2]

لینک منبع

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ساباط نیوز | خبرخوان ساباط